МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Фудбалот во Тиквешијата бил посебно интересен кога играат Тиквш и Вардар. Такво дерби меѓу фудбалските ривали од двата града се игра утре -недела. Утре - недела во 16:15 на Градскиот Стадион во Кавадарци се игра вечното дерби кое ги полни трибините ;ГФК Тиквеш и Вардар од Неготино .Очекуваме Тиквеш да излезе на теренот со новиот состав кој ова сезона, се најавува, кавадаречкиот лигаш да го внесе во Прва лига.Дербито е очекувана фудбалска фешта која веројатно ке донесе повеќе гледачи од вообичаената бројка која доаѓа на стадионот во Градскиот парк За ние кои немаат можност да дојдат, РТК.МК ке врши директектен пренос.