МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Малку публика на Градскиот стадион во Градскиот парк вчера ,бледа игра на второлигашот особено во второто полувреме, но трите бода и победата сепак останаа во Кавадарци.ГФК Тиквеш-Плачковица 1-0 .Единствениот гол во 30 минута го постигна Иван Ивановски