МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Фудбалерите на кавадаречкиот вторологаш ФК„Љубанци„ прерпеа уште еден пораз на гостински терен .Овојпат од ФК„Велазерими 77“.Средбата се играше во саботата на 1 октомври.Еве ги останатите резултати од ова 7 коло:

ФК „МЕТАЛУРГ“ 2 - 4 ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

ФК „ХОРИЗОНТ“ ТУРНОВО - ФК ЕУРОМИЛК ГЛ

ФК “ВЕЛАЗЕРИМИ 77“ 4 – 0 ФК ЉУБАНЦИ 1974 Кавадарци

ФК „ТЕТЕКС“ 1 - 0 ГФК ВАРДАР Неготино

15:00 08.10.2016 ЗФК НОВАЦИ 2005 - ФК СКОПЈЕ

По ова коло кавадаречките фудбалери се наоѓаат на последното место на табелата на Втората Mакедонска лига со 3 бода.

Табела - Втора МФЛ - Коло 7

ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 16

ФК СКОПЈЕ 13

ФК ХОРИЗОНТ ТУРНОВО 10

ФК ВЕЛАЗЕРИМИ 77 10

ФК МЕТАЛУРГ 10

ЗФК НОВАЦИ 2005 9

ФК ЕУРОМИЛК ГЛ 9

ГФК ВАРДАР Неготино 7

ФК ТЕТЕКС 5

ФК ЉУБАНЦИ 1974 Кавадарци 10 3