МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

РТК.МК денеска присуствуваше на трениг пред средбата со ФК Детонит Јуниор.Се вежбаше игра со топка, слободни удари и прилики за гол пред противничката мрежа.Дали ова е најава за повеќе голови во мрежата на Детонит?.Публиката ја има последнтаа шанса да ги следи фудбалерите на ГФК Тиквеш на домашен терен пред бараж средбата која најверојатно, ке ја играме со Лабуништа