МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

На Градскиот стадион во Кавадарци фудбалерите на ФК„Љубанци„ ја забележаа втората победа во ова првенство во Втората фудбалска лига.Со новите тренери Костов и Митрев, кавадарчани го совладаа Тетекс со 2:0.Сега Љубанци не е последен на табелата

Првото полувреме помина без голови, а стоперот Игор Лазарев во 62-та минута беше снаодливи умешен пред противничкиот гол, и му донесе водство на својот тим, за да на една минута пред крајот на натпреварот Симеон Симонов да го удвои водството за второ сезонско славје на Љубанци.

Во наредното коло кое на програмата е следниот викенд, фудбалерите на „Љубанци“ имаат тешко гостување.Играат со второпласираниот тим на Новаци.

Резултати од 8 коло:

ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 2 - 0 ФК СКОПЈЕ

ГФК ВАРДАР Неготино 0 - 2 ЗФК НОВАЦИ 2005

ФК ЉУБАНЦИ 1974 Кавадарци 2 - 0 ФК ТЕТЕКС

ФК ЕУРОМИЛК ГЛ 2 - 1 ФК ВЕЛАЗЕРИМИ 77

ФК МЕТАЛУРГ 3 - 1 ФК ХОРИЗОНТ ТУРНОВО

Табела - Втора МФЛ - Коло 8

ФК АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ 19

ЗФК НОВАЦИ 2005 15

ФК ЕУРОМИЛК ГЛ 15

ФК СКОПЈЕ 13

ФК МЕТАЛУРГ 13

ФК ХОРИЗОНТ ТУРНОВО 10

ФК ВЕЛАЗЕРИМИ 77 10

ГФК ВАРДАР Неготино 7

ФК ЉУБАНЦИ Кавадарци 6

ФК ТЕТЕКС 5