МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Kaвадаречкиот второлигаш, кој има амбиција да влезе во Првата фудбалска лига, на свој терен успеа да освои три бода победувајќи го Кит-Го со 1: 0.Тимот заигра подобро особено во второто полувреме кога беше постигнат единствениот гол на средбата.Играч на натпреварот голманот Игески кој, според нас ,спаси најмалку еден сигурен гол во својата мрежа.Голот за Тиквеш го постигна Скендери.

Се повеќе публика на трибините.

ГФК Тиквеш останува прв на табелата на ВМФЛ-Исток.

https://www.facebook.com/rtkavadarci/videos/492850214628242/

-https://www.facebook.com/rtkavadarci/videos/555302688547791/

- https://www.facebook.com/rtkavadarci/videos/598699067329469/

71741259_10217705295416962_3883036617568419840_n.jpg71804729_598584107551329_4064857387960369152_n.jpg71843671_1354088438090193_5412597814544826368_n.jpg