МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Покрената е иницијатива од неколку второлигашки екипи од Македонија , а документот е испратен до сите клубови од ова натпреварување кои треба да се произнесат околу ставовите и предлогот кој треба да се достави до Фудбалската Федерација на Македонија.Иницијативата ја подржува ГФК Тиквеш.А имено ; Се бара итен прекин на првенството во ова натпреварувачка сезона поради вонредната состојба во земјава со коронавирусот , проблемите со финансии и проблемите со старт на тренинзите и довршување на првенството се главните причини.Покрај тоа се поредлага првопласирантре екипи да влезат во Прва лига а да не излегува од Втора лига ниедна екипа,лигата да се прошири на 12 клубови и да се игра трокружен систем на натпреварување од наредната 2020 / 2021 година.

95119165_253175769207267_8391161001575186432_n

93790723_895960394188170_383484994066055168_n