МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

ЦИЦМИЛОВИЌ :„ ОДИМЕ НА СИГУРНА ПОБЕДА “. ГЛИГОРОВ ВЕЛИ ДЕКА СЕ ОСВЕН ПОРАЗ ЗА НИВ КЕ БИДЕ ПРЕМИЈА

Во сабота во Росоман после многу години ке се одигра првенствен натпревар во кој силите ке ги одмерат домашниот фк Росоман 83 и ГФК Тиквеш“ од Кавадарци. Тренерот на росоманчани Никола Глигоров признава дека се аутсајдери но најавува офанзивна игра без респект кон противникот.Бело знаме нема да ма а подобриот нека ги освои бодовите.Цицмиловиќ за Тиквеш очекува сигурни три бода на ова гостување.

1111111