МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

УБЕДЛИВИ ПОБЕДИ НА БРЕГАЛНИЦА И ТИКВЕШ - КИКСИРАШЕ КОЖУВ

Второлигашите го одиграа редовното 21 коло. Во групата исток се постигнаа очекувани резултати барем кога водечките екипи се во прашање. Тиквеш во Кавадарци беше убедлив со Плачковица со 4:1 исто како и Брегалница која во Штип ја совлада прилепска Победа со 3:1. Саса минимално ја победи Слога со 1:0 а Кит Го во Пехчево го доби Росоман со минимални 2:1. Мало изненадување е победата на Осогово од 0:1 на гостувањето во Гевгелија кај Кожув.

М.В.