МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Силекс во првенството во Кратово срекно ги доби кавадарчани кои сега ке бараат реванш

Утре со почеток од 14 часот ке се одиграат средбите од 1/8 финалето од фудбалскиот куп на Македонија. Во Кавадарци ке гостува минатогодишниот финалист екипата на Силекс од Кратово. Дербито на оваа фаза од купот ке го одиграат Струга Трим Лум и Работнички. Актуелниот освојувач на купот Македонија ЃП оди на гости во Прилеп, додека лесни задачи, барем на хартија имаат Шкендија, Академија Пандев и Шкупи кои ке одиграат домашни натпревари против Скопје, Љуботен и Воска. Вардар за пласман во 1/4 финале ќе се бори со Фортуна, додека Брегалница во Штип го дочекува Пелистер. Според спортскиот директор на ГФК Тиквеш Силекс ни должи за несрекниот првенствен пораз па затоа утре може да се очекува вистински фудбалски спектакл.

viber_image_2022-10-04_10-52-38-091