МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

ВО РАМКИТЕ НА 8 КОЛО ЕКИПАТА НА ЕУРО НИКЕЛ КЕ ИМА ТЕШКО ГОСТУВАЊЕ КАЈ МЗТ

Ке има или ке нема кошарка ?

Имено денеска на програмата треба да бидат средбите од 8 коло во првата машка кошаркарска лига. Дали ке се одиграат не одлучуваат актерите на средбите туку пандемичната состојба во одредени клубови. Изминатиов викенд се одигра само еден натпревар а сите други беа откажани некои буквално во 5 до 12 па затоа и не се знае дали денес ке се игра кошарка во Македонија. А што се однесува до паровите екипата на „Еуро Никел“ ке има тешко гостување кај „МЗТ“ кој е фаворит на хартија. Од останатите двојки единствена која би привлекла внимание е средбата во Гевгелија помеѓу „Кожув“ кој досега нема победа на три средби и екипата на „Гостивар“ која има 2 победи и 2 изгубени.

Да се надеваме дека тестирањата ке минат во ред и дека клубовите конечно ке играат кошарка односно да се надеваме дека овој пат нема да има одлагања.

м.в.