МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Кавадарчани ке бидат посилни за Дубински но и натаму без Самарџиски

Kошаркарите утре ке го отворат 7 коло од ПМКЛ. Први својот натпревар, утре, петок ке го одиграат Работнички и ФМП. Во сабота свпјот натпревар ке го одиграат Гостивар и ТФТ. Во недела на програмата се две средби - Куманово го пречекува Кожув а во Кавадарци Еуроникел ке го нагости Феникс. Кавадарчани посакуваат да ја прекинат црната серија од 5 порази во низа. Тренерот Самарџиев ке го има повратникот Дубински во составот но и натаму не може да смета на Предраг Самарџиски. Средбата Еуроникел - Феникс се игра во недела во салата Јасмин со почеток во 19.30 ч. Поради своите настапи во АБА 2 лигата средбите Ангели - МЗТ и МЗТ 2 - Пелистер ке се одиграат во вторник на 16 ноември.

М.В.