МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Кавадаречките ракометари го совладаат Спартак 29-28

Претставниците на ГРК Тиквеш кои се натпреваруваат во Прватата ракометна лига во неделата попладне имаа успешен настап во 17-то коло. Ја победија екипата на Спартак од Скопје

Еве како изгледа првенствената табела по ова коло:

1 Младост 18 15 2 1 531 433 98 472 Вардар 2 17 14 2 1 533 420 113 443 Риниа М 17 12 1 4 512 442 70 374 Преспа 2010 17 11 1 5 503 472 31 345 Струга 17 8 1 8 456 480 24 256 Куманово 17 7 1 9 487 480 7 22 Македонија ЃП 17 7 1 9 500 512 -12 228 ГРК Тиквеш 17 5 1 11 447 473 -26 169 Спартак 17 4 3 10 428 461 -33 1510 Партизан 18 3 0 15 409 566 - 9