IGM TRADE

СООПШТЕНИЕ

“Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), во изминатите неколку недели внимателно ја следеше работата на Агенциј...

Здружението на новинарите на Македонија остро го осудува нападот кој се случил вчеравечер во еден скопски локал врз новинарот и уредн...

Здружението на новинарите на Македонија ја поздравува одлуката на Внатрешната контрола на МВР која утврди незаконско постапување на ...

„Секторот за сообраќајни работи при Бирото за јавна безбедност во координација со Одделението за безбедност на патниот сообраќај п...

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) ги осудува грубите дисквалификации кон новинарката Марина Костова и онлајн медиумот СДК.м...

Во Кавадарци на средби со граѓаните синоќа беа промовирани кандидатите за пратеници на ВМРО ДПМНЕ- Овнова на Македонија:Александар Ни...

Здружението на новинарите на Македонија во пресрет на претстојните парламентарни избори изготви „Прирачник за етичко известување ...

„Советот за етика во медиумите (СЕММ) продолжува да реагира на зачестените случаи на неетичко и непрофесионално известување, а особ...

Телевизиската серија се емитува секој понеделник и четврток во 20:15 часот на првата програма на Македонската телевизија, со репризи нар...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)