Кавадаречките ракометари  во саботата во 20 часот вп СС Јасмин загубија на свој терен во плеј аутот со еден гол разлика од РК Јуниор К Б  со 35-36, иако , можеа и да победат.Средбата, резултатски не одлучуваше за наш пласман бидејки ова сезона во Плеј офот играме слабо и немаме игра која е константна.Обраната и голманот, ја изгубија ова средба.

Противникот на Тиквеш е на трето место,во Првата ракометна лига каде игра ГРК Тиквеш 2014 , и ке разигрува за влез во Супер ракометната лига  и е на само 2 бода од првопласираниот РК Работнички.Но на ова средба не остави кој знае каков впечаток.

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА