IGM-TREJD

За успешно спроведениот проект "Мои пари, моја одговорност: партиципативно буџетирање на општините" поддржан преку Проектот на УСАИД за ...

фото /архива

Во денешниот билтен се наведува :„На 08.09.2020 во17,15 часот било пријавено дека на патот Прилеп-Битола се случила сообраќ...

Започна реализацијата на проектот за тампонирање на пристапни патишта до земјоделско обработливи површини. Проектот опфаќа тампонир...

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОПШТИНА РОСОМАН БРАНКО ЈАНЕВ ОДРЖА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА НА КОЈА ВОЗВРАТИ НА ОБВИНУВАЊАТА НА ДЕЛ ОД СОВЕТНИЦИТЕ !... Град...

„Градоначалникот на општина Росоман Бранко Јанев оствари работна а средба со амбасадорката на Јапонија, Н.Е. г-ѓа Кеико Ханеда.Оваа ...

УТРЕ ОД 17 ЧАСОТ РОСОМАН ЈА ПРЕЧЕКУВА ЕКИПАТА НА СЛОГА ОД ВИНИЦА

Викендов стартува новата фудбалска сезона во двете втори лиги. Оваа...

Врз основа на Договорот за соработка помеѓу Агенцијата за вработување на РСМ (АВРСМ), Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) и...

Росоманчани продолжуваат со одигрување на контролни натпревари во пресрет на стартот на новата сезона. Вчера на гостински терен тие б...

Од денеска започнува продажба на сезонски билети за натпреварите на ФК Росоман 83. Од клубот известуваат дека со купување на овој билет,...

Неофицијално дознаваме дека ФК Росоман 83 од идната сезона ќе биде новиот второлигаш.Тие заедно со Слога од Виница - екипа со која треба...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)