IGM banner

Деновиве се појави првиот сингл на младиот пеач Петар Крстев од Кавадарци.

Се работи за песната „Коцкар„ за која го напиша тек...

Клубот „Al Pacino“ за овој викенд нуди програма за секоја публика:

Четврток - Сања Барбика, познатата фолкерката од Струмица

П...

Роберто и Благица Богеви се подолго на музичката сцена, па време беше да изненадат со некое нивно дело.

Ни открија дека спремаат и н...

Детскиот фестивал„Гроздоберче„-Кавадарци годинава ке го одбележи 20 роденден.

Редок јубилеј за фестивал на детска песна на к...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)