ИГМ ТРЕЈД

КОНЕЧНО ГИМНАСТИКАТА ГИ ДОБИ СООДВЕТНИТЕ ПРОТОКОЛИ ЗА РАБОТА

Заради пандемијата со коронавирусот и соодветните протоколи гимнас...

ПРВИОТ ДЕЛ ОД ЕЛИМИНАЦИОНОТО КОЛО ВО КУПОТ БЕЗ ИЗНЕНАДУВАЊА. СУПЕРЛИГАШИТЕ СУПЕРИОРНИ ПРОТИВ ПРВОЛИГАШИТЕ

Според сите претпоста...

KАВАДАРЧАНИ ОЧЕКУВАНО И ЛЕСНО ДОЈДОА ДО ПЛАСМАНОТ ВО ОСМИНАФИНАЛЕТО

Според очекувањата во елиминационото коло под национални...

ФОРМИРАН Е ФК „ВОЗАРЦИ ДМД“ КОЈ КЕ СТАРТУВА ОД ОПШТИНСКАТА ЛИГА СО ГОЛЕМИ АМБИЦИИ

Ново име на кавадаречката фудбалска карта. ...

ПОБЕДИ ВО ГЕНЕРАЛКИТЕ ЗА ТИКВЕШ, РОСОМАН И ВАРДАР ОД НЕГОТИНО - ЛОКОМОТИВА ПОРАЗЕНА ВО СВЕТИ НИКОЛЕ

Следниот викенд стартува проле...

КАВАДАРЕЧКИТЕ РАКОМЕТАРИ БЕА ПОКОНЦЕНТРИРАНИ ВО ФИНИШОТ

- ВОЗВРАТНИОТ ДУЕЛ СЕ ИГРА УТРЕ ВО СКОПЈЕ

Ракометарите на „ГРК Тикв...

ТРИТЕ ПРВОПЛАСИРАНИ КЕ ОБЕЗБЕДАТ ДИРЕКТЕН ОПСТАНОК А ЧЕТВРТОПЛАСИРАНАТА ОД ПЛЕЈ АУТОТ КЕ ИГРА БАРАЖ СО ПРВОЛИГАШКИОТ ШАМПИОН

Спо...

СПОРЕД ПОЛУДИРИГИРАНИОТ ЖРЕБ СУПЕРЛИГАШИТЕ КЕ ИГРААТ ПРОТИВ ПРВОЛИГАШИТЕ САМО ЕДЕН НАТПРЕВАР

Во просториите на Ракометната Феде...

ВО ДВЕТЕ КОНТРОЛКИ СО ЕКИПИ КОИ КЕ ИГРААТ ВО ПЛЕЈ ОФОТ РАКОМЕТАРИТЕ НА ГРК ТИКВЕШ ДВАПАТИ БЕА ПОРАЗЕНИ

И во вториот контролен натпр...

КАВАДАРЕЧКИТЕ РАКОМЕТАРИ СТАРТУВАА И СО КОНТРОЛКИТЕ . СО МЕТАЛУРГ ОДИГРАА СРЕДБА СО 63 ПОСТИГНАТИ ГОЛОВИ

Ракометарите на „Тикве...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)