МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Марија Сакалиева е студентка ,млада девојка е која постигна над 114 илјади следачи на Тик Ток за кратко време.

Снима забавни видеа, во кои често дегустира храна. Често се случува и други инфлуенсери да ја спомнат во свои видео снимки.Инаку треба да се каже дека некои нејзини обајви на тик-ток имаат и по 5,5 милиони прегледи.

Таа е кавадарчанка, и во моментов студира во Словенија, а нејзините следбеници на социјалните мрежи се од различни страни на светот. Велат дека е една од најследените личности на интернет, на овие простори. На свои 16 години ја препознала моќта на интернетот . Таа нивна моќ, младата девојка ја искористила на најдобар можен, се разбиура,позитивен начин. Самостојно да работи онлајн на две интернет страници. Едната е за накит, (AVYJEWELS), па почнала и да заработува од негова продажба. На 18 години пред три години заминала на студии по менаџмент на Економскиот факултет во Марибор. Популарноста на харизматичната Марија расте секојдневно. Таа е прав доказ дека интернетот и социјалните мрежи можат и паметно да се искористат.И посакуваме успех понатаму...

https://vm.tiktok.com/ZMjsVdYRw/

369427381_370132088694339_4114757242380633001_n