IGM TRADE

Викендов се играат средбите од кошаркарскиот суперкуп - кај мажите ке играат МЗТ и Работнички а кај жените Баскет КАМ и Бадел

Во саб...

КАВАДАРЧАНИ ОДИГРАА КВАЛИТЕТНО БЕЗ СТРАНЦИТЕ ТОМИЌ, ЃЕКИЌ И ДЕЈВИС

Екипата на Еуро Никел повторно е поразена од екипата на ТФТ во п...

Кавадаречките претставници во ова натпреварување, Про Баскет и Трокал во првото коло гостуваат

Kошаркарската федерација на Македо...

Кавадарчани го ангажираа Џонатан Дејвис од Борац Бања Лука а загубија во контролката со ТФТ

Екипата на Еуро Никел принудно ја раск...

КОШАРКАРИТЕ КЕ СТАРТУВААТ НА 2 ОДНОСНО 3 ОКТОМВРИЕуроНикел во првото коло на домашен терен ке игра со Гостивар

Денеска во простории...

Репрезентацијата предводена од селекторот Никола Златев забележа 4 убедливи победи и од Грузија се враќа со пехар и златни медали

...

КАВАДАРЧАНИ ГИ ДОГОВОРИЈА ТОМИЌ, КАЛАХАН И ЦВЕТКОВСКИ - НОВ КАПИТЕН Е ДАРКО СОКОЛОВ

Екипата на ЕуроНикел има полни раце работа. Се к...

КАВАДАРЧАНИ ПОЛЕКА НО СИГУРНО ГО ФОРМИРААТ КОСТУРОТ НА ТИМОТ ЗА СЛЕДНАТА СЕЗОНА

Поранешниот македонски репрезентативец Алекснда...

КАПИТЕНОТ НА ЕУРОНИКЕЛ, ЈАНЕ ПЕТРОВСКИ СТАВА КРАЈ НА ИГРАЧКАТА КАРИЕРА

КК ЕуроНикел остана без својот капитен. Јане Петровски на 36-...

ФОРТУНАТО ДА СИЛВА И ИБРАХИМА ТИАМ И ОФИЦИЈАЛНО НАЈНОВИУ ЗАСИЛУВАЊА ЗА КАВАДАРЕЧКИОТ ПРВОЛИГАШ

Екипата на ГФК Тиквеш вчера замина...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)