Фудбал: Трета лига-Централен регион:

Фудбал
Типографија

- Марена победи а Габер загуби во гости, Росоман победи дома

Вчера во Третата фудбалска лига-Централен регион беа постигнати овие резултати: 

ФК ПАРТИЗАН 0 - 2 ГФК ВАРДАР Неготино

2018 ФК РОСОМАН-83 2 - 0 ФК ИЛИНДЕН БС

2018 ФК БРАТСТВО 07 2 - 3 ФК СЛОГА 1976

2018 ФК БАБУНА 5 - 1 ФК МЛАДОСТ 1930

2018 ФК ГОЛЕМО КОЊАРИ 2 - 1 ФК ПИТУ ГУЛИ

2018 ФК ПРЕВАЛЕЦ 1 - 3 ФК МАРЕНА

ФК НАПРЕДОК с.Крушеани 2 - 1 ФК ГАБЕР

Габер загуби во гости а ФК Марена освои три бода во средбата со Превалец победувајќи со 1 : 3 , а Росоман одигра 2:0 на домашен терен.Во дербито на колото Вардар го победи првоплсираниот Партизан со 0 : 2 и сега е само со бод помалку од првопласираната екипа на Партизан.

 

 

фото-ФК Марена /kavtown/

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Partly Cloudy (day), 22 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:44 am   |   Sunset: 5:50 pm
37%     11.3 km/h     33.288 bar
Forecast
ПонLow: 11 °CHigh: 24 °C
ВтоLow: 7 °CHigh: 24 °C
СреLow: 9 °CHigh: 25 °C
ЧетLow: 10 °CHigh: 25 °C
ПетLow: 9 °CHigh: 23 °C
СабLow: 10 °CHigh: 24 °C
НедLow: 11 °CHigh: 20 °C
ПонLow: 9 °CHigh: 20 °C
ВтоLow: 8 °CHigh: 18 °C
СреLow: 7 °CHigh: 18 °C