Фудбал-подготовки / ФК Тетекс- ГФК Тиквеш 2 : 1

Фудбал
Типографија
ГФК Тиквеш доживејаа пораз на вториот контролен натпревар кој го одиграа со ФК „Тетекс„  Голот за нашиот тим го постигнал  Адриан Чаволи.Тиквеш имал повеќе шанаси кои за жал не ги искористил.
Подготовките на тимот продолжуваат наредните денови со одигрување најмлалку уште на две средби.

 
 
37580872_10209645215365485_1226005162036822016_n.jpg37592565_10209645217565540_4383039985566089216_n.jpg37597971_10209645236966025_5064308247813423104_n.jpg37644906_10209645238126054_3436376060487270400_n.jpg37585914_10209645215965500_4947333181419290624_n.jpg
 
 
 
 
 
МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Partly Cloudy (day), 22 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:44 am   |   Sunset: 5:50 pm
37%     11.3 km/h     33.288 bar
Forecast
ПонLow: 11 °CHigh: 24 °C
ВтоLow: 8 °CHigh: 24 °C
СреLow: 8 °CHigh: 25 °C
ЧетLow: 10 °CHigh: 25 °C
ПетLow: 9 °CHigh: 24 °C
СабLow: 10 °CHigh: 24 °C
НедLow: 12 °CHigh: 22 °C
ПонLow: 9 °CHigh: 20 °C
ВтоLow: 8 °CHigh: 18 °C
СреLow: 7 °CHigh: 18 °C