Kaвадаречкиот градоначалкникк  Митко Јанчев денеска се сретна со зам.помошникот државен секретар на САД-Метју Памер

 

 Градоначалникот и Потпредседател на ВМРО-ДПМНЕ  Митко Јанчев оствари средба со  Метју Палмер, заменик помошник државен секретар во Стејт Департментот на САД за Европа и Евроазија и Н. Е. Амбасадорот  Џес Бејли. Ова е втора посета на Амбасадорот на САД во Општина Кавадарци во изминатите неколку месеци а прва посета на  Метју Палмер политичар од највисок ранг што ја посетил Општина Кавадарци. Се разговараше за актуелните политички теми и за развојот на Општина Кавадарци

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА