Малку публика на Градскиот стадион во Градскиот парк вчера ,бледа игра на второлигашот особено  во второто полувреме, но трите бода и победата  сепак останаа во Кавадарци.ГФК Тиквеш-Плачковица 1-0 .Единствениот гол во 30 минута го постигна  Иван Ивановски

 

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА