Вечерва  во 20.00   во Галеријата при Домот на културата “Иван Мазов – Климе“ Кавадарци, ќе се одржи третото издание на Меморијалната манифестација “Пријателите за Ристо“.

 

Kejoт на реката „Луда Мара„ станува привлечно место за  рекреација.Сеуште официјално не е ставен во употреба а секојдневно од двете страни на реката се рекреираат стотици граѓани.ЈП Комуналец-ОЕ Хигиена и зеленило интензивно врши озеленување на овој дел на градот

Повеќе артикли...

МеталАпостолов
MM-Biro

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 21 °C
Current Conditions
Sunrise: 5:38 am   |   Sunset: 7:23 pm
41%     6.4 km/h     33.153 bar
Forecast
ВтоLow: 8 °CHigh: 29 °C
СреLow: 11 °CHigh: 31 °C
ЧетLow: 12 °CHigh: 30 °C
ПетLow: 11 °CHigh: 31 °C
СабLow: 14 °CHigh: 27 °C
НедLow: 13 °CHigh: 29 °C
ПонLow: 13 °CHigh: 30 °C
ВтоLow: 15 °CHigh: 31 °C
СреLow: 15 °CHigh: 31 °C
ЧетLow: 15 °CHigh: 28 °C