(Видео) Северина на Тиквешки Гроздобер 2017

Кавадарци
Типографија

Северина на „Тиквешки гроздобер 2017“ собра најмногу граѓани .Еден час и 50 минути траеше нејзиниоит настап во Кавадарци кој го проследија илјадници граѓани од Кавадарци и други градови на земјата.

Изјава на Северина пред концертот и инсети од концертот:

 

DITO

Следни настани

MM-Biro
ЗШУЦ Ѓорче Петров
RTK

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Partly Cloudy (day), 13 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:32 am   |   Sunset: 4:6 pm
55%     0.0 km/h     33.288 bar
Forecast
Пет Low: -1 °C High: 13 °C
Саб Low: 0 °C High: 12 °C
Нед Low: 0 °C High: 13 °C
Пон Low: 3 °C High: 7 °C
Вто Low: -1 °C High: 6 °C
Сре Low: -3 °C High: 8 °C
Чет Low: 3 °C High: 11 °C
Пет Low: 6 °C High: 10 °C
Саб Low: 3 °C High: 7 °C
Нед Low: 2 °C High: 12 °C