(Видео) Втор ден на блокада на патот Градско-Прилеп

Кавадарци
Типографија

Денеска работниците на Фени-Индустри во стечај и транспортерите, протестираа со блокада на патот Градско-Прилеп кај  мотел „Дреново“

Транспортерите бараат обештетување  за досега заработеното за Фени Индистри (околу 4 милиони евра) а работниците си ги бараат двете плати за октомври и ноември. Наводно за утре е ветена една плата за ноември.Работниците , вели Ѓоре Палитов -претседател на синдикатот на Фени вели,си ја бараат првин исплатата на октомвриската плата.Патот беше блокиран за сообраќај до 14  часот.

снимки со дрон: Тони Јошев

DITO

Следни настани

MM-Biro
ЗШУЦ Ѓорче Петров
RTK

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Showers, 5 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:53 am   |   Sunset: 4:4 pm
87%     17.7 km/h     32.916 bar
Forecast
Нед Low: 3 °C High: 8 °C
Пон Low: 0 °C High: 3 °C
Вто Low: -2 °C High: 2 °C
Сре Low: -2 °C High: 1 °C
Чет Low: -5 °C High: 0 °C
Пет Low: -5 °C High: 5 °C
Саб Low: -2 °C High: 1 °C
Нед Low: -2 °C High: 1 °C
Пон Low: -4 °C High: 2 °C
Вто Low: -3 °C High: 3 °C