OO на СДСМ-Честитка за Свети Трифун

Кавадарци
Типографија

Честитка до сите граѓани и лозари од ОО на СДСМ-Кавадарци

„Лозарството отсекогаш било, и ќе биде една од најзначајните дејности во нашиот град. Дејност по што другите и дома и надвор не препознаваат. Денес е значаен ден за лозарите. Денес е значаен ден за Кавадарци. Денес е празникот Св.Трифун, кој се слави како заштитник на лозовите насади.

За таа цел општинската организација на СДСМ Кавадарци на сите винари, лозари и љубители на доброто вино им го честита овој празник, со желба за подобра и побериќетна година, во која трудот на лозарите ќе биде соодветно вреднуван. Новата Влада во изминатиов изминат период посветено работи кон подобрување на состојбите во земјоделието и враќање на достоинството на земјоделецот и лозарот.

Уште еднаш, нека ни е среќен празникот Св. Трифун, и нека ни е успешна и плодна оваа година„- се вели во честитката на Општинската Организација СДСМ Кавадарци.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 12 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:51 am   |   Sunset: 5:41 pm
71%     8.0 km/h     33.220 bar
Forecast
НедLow: 8 °CHigh: 18 °C
ПонLow: 9 °CHigh: 17 °C
ВтоLow: 10 °CHigh: 18 °C
СреLow: 6 °CHigh: 19 °C
ЧетLow: 6 °CHigh: 14 °C
ПетLow: 2 °CHigh: 18 °C
СабLow: 5 °CHigh: 22 °C
НедLow: 7 °CHigh: 22 °C
ПонLow: 6 °CHigh: 17 °C
ВтоLow: 9 °CHigh: 20 °C