Ракомет/РК Преспа-ГРК Тиквеш-29:29

Кавадарци
Типографија

Со новиот тренер,позитивен  резултат од Ресен.Добар старт на пролемниот дел на првенството Првата македонак ракометна лига

Кире Василев е новиот тренер на ГРК„Тиквеш“.Тој на тренерсакат позиција доаѓа по смената на Блаже Велков од кормилото на ракаваречкиот прволигаш кое го заземаше подолго време.

На првата средба во нова функција Василев успешен.Се враќа со освоен  бод од гостувањето  на ГРК Тиквеш во Ресен.Со Преспа натпреварот заврши 29:29. Инаку на натпреварот Тиквеш настапи во подмладен состав , поради што остварениот резултат е од извонредна важност.Честитки за екипата и за Василев.

Следната средба ГРК Тиквеш ја игра  на свој терен, во салата Јасмин со екипата на Партизан од Гевгелија.

 

01919929299киретренер6666.jpg

 

 

 

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 13 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 5:40 pm
68%     4.8 km/h     33.254 bar
Forecast
ПонLow: 10 °CHigh: 17 °C
ВтоLow: 10 °CHigh: 18 °C
СреLow: 7 °CHigh: 20 °C
ЧетLow: 6 °CHigh: 14 °C
ПетLow: 2 °CHigh: 20 °C
СабLow: 4 °CHigh: 23 °C
НедLow: 7 °CHigh: 22 °C
ПонLow: 9 °CHigh: 20 °C
ВтоLow: 9 °CHigh: 21 °C
СреLow: 8 °CHigh: 21 °C