ЈП Комуналец: До 15 часот без вода три улици

Кавадарци
Типографија

Поради отстранување на дефект без вода улиците Игман, Козара, 29 Ноември и Словенска

Јавмото претпријатеие Комуналец ги известува жителите на улиците Игман, Словенска, Козара, 29ти Ноември и други околни што гравитираат околу наведените улици  дека поради дефект на водоводна мрежа ќе бидат без вода од 08-15 часот.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mostly Cloud (day), 30 °C
Current Conditions
Sunrise: 5:13 am   |   Sunset: 8:2 pm
40%     17.7 km/h     32.814 bar
Forecast
ВтоLow: 18 °CHigh: 30 °C
СреLow: 18 °CHigh: 30 °C
ЧетLow: 17 °CHigh: 29 °C
ПетLow: 19 °CHigh: 31 °C
СабLow: 18 °CHigh: 34 °C
НедLow: 17 °CHigh: 36 °C
ПонLow: 18 °CHigh: 31 °C
ВтоLow: 17 °CHigh: 27 °C
СреLow: 18 °CHigh: 29 °C
ЧетLow: 17 °CHigh: 29 °C