Тиквешки вински пат/ Одобрен проектот „Еногастрономски пат низ Тиквешијата„ во Министерствотио за економија

Кавадарци
Типографија

Министерството за економија го одобри проектот “Еногастрономски пат низ Тиквешијата”, со кој Фондацијата “Тиквешки вински пат”, аплицираше за поддршка преку програмата за конкурентност, иновации и претприемништво за 2018 година.

   -Во рамките на проектот ќе бидат организирани работилници и обуки и изработен промотивен материјал. Ќе се направи и промоција на овој проект на еден од саемите во странство, со поддршка на Агенцијата за поддршка и промоција на туризмот на Македонија, информираше денеска Виолета Јанкова, извршен директор на Фондацијата.

   Проектот ќе се реализира од втората половина на месец септември.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mostly Cloud (day), 10 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 4:3 pm
83%     6.4 km/h     33.017 bar
Forecast
Саб Low: 2 °C High: 10 °C
Нед Low: 0 °C High: 5 °C
Пон Low: -1 °C High: 1 °C
Вто Low: 0 °C High: 0 °C
Сре Low: -2 °C High: 1 °C
Чет Low: -4 °C High: 1 °C
Пет Low: -6 °C High: 3 °C
Саб Low: -1 °C High: 2 °C
Нед Low: -3 °C High: 2 °C
Пон Low: -4 °C High: 2 °C