Билтен на МВР/ Исчезна 9-годишно дете oд Кавадарци

Кавадарци
Типографија

Во дежурниот билтен на МВР се наведува дека  детето излегло од дома  на 9-октомври

На 10.10.2018 година во 09.00 часот во Полициската станица Кавадарци, О.Ј.(38) од Кавадарци пријавил дека на 09.10.2018 година околу 17.00 часот неговиот деветгодишен син излегол од домот и до моментот на пријавување не се вратил. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.„