11 Октомври / Честитка од градоначалникот Митко Јанчев

Кавадарци
Типографија

„Почитувани,

Честит 11 ти Октомври, Денот на народното востание. Во далечната 1941 година на овој ден започна востанието против фашистичката окупација и беше најавена организираната народно одлободителна борба, со желба за самостојна, суверена и слободна држава. Овој ден нека не потсетува дека Македонија секогаш чекори по патот на демокртијата и слободата.

Нека ни е честит денешниот празник.

Со почит,
Градоначлник
М-р Митко Јанчев„.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Sunny, 24 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:45 am   |   Sunset: 5:49 pm
31%     6.4 km/h     33.254 bar
Forecast
ВтоLow: 7 °CHigh: 25 °C
СреLow: 9 °CHigh: 25 °C
ЧетLow: 8 °CHigh: 25 °C
ПетLow: 10 °CHigh: 25 °C
СабLow: 12 °CHigh: 23 °C
НедLow: 11 °CHigh: 21 °C
ПонLow: 8 °CHigh: 17 °C
ВтоLow: 7 °CHigh: 16 °C
СреLow: 6 °CHigh: 16 °C
ЧетLow: 6 °CHigh: 17 °C