Црвен крст Кавадарци / Донација за жители во Брушанската населба

Кавадарци
Типографија
 

На 08 ноември 2018 година одговорните лица на училишните клубови во две основни училишта се договорија собраната помош во облека и обувки од спроведената хуманитарна акција да биде донирана на жителите од Ромската населба Брушанско маало.

 Се работи за облека и обувки   во количина од околу 2 тони која претходно беше сортирана и средена по возраст и пол, и истата донирана на свои врсници директно во населбата.

И жителите од населбата беа изненадени за гестот на младите, бидејќи пред почетокот на студеното време и зимата, оваа помош им дојде како добредојде, за што изразија голема благодарност на Општинската организација на Црвениот крст и основните училиштата.
 
 
ОО на Црвен крст Кавадарци
 
 
 
46081642_1452953421507805_6279762732493307904_n.jpg
МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mixed Rain and Snow, 0 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 4:4 pm
89%     8.0 km/h     33.153 bar
Forecast
Нед Low: -2 °C High: 5 °C
Пон Low: -1 °C High: 1 °C
Вто Low: 0 °C High: 1 °C
Сре Low: -3 °C High: 3 °C
Чет Low: -5 °C High: 3 °C
Пет Low: -2 °C High: 4 °C
Саб Low: -1 °C High: 6 °C
Нед Low: -2 °C High: 6 °C
Пон Low: -2 °C High: 8 °C
Вто Low: -1 °C High: 10 °C