/Видео/ - Стоп за употребата на петардите

Кавадарци
Типографија

Денеска од 11-12 часот на Градскиот плоштад во Кавадарци беше реализирана превентивна акција под мотото: ,,Стоп за употребата на петардите,,

 Акцијата беше реализирана од ученици од ООУ „Тоде Хаџи Тефов„, МВР и Општински Совет за превенција од детско престапништво на град Кавадарци. Од страна на учениците беа изработени над 50 едукативни пораки против употребата на петарди ставени во плико и преку ликовни творби, беа поделени на случајни минувачи на плоштадот. Учениците беа примени  од Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев и Претседателот на Советот на Општина Кавадарци Ристо Сакалиев кои ги поздравија децата и оваа превентивна кампања.

д.к.

47319823_10217577288040012_4465528539042545664_n.jpg

 

 

47423003_10217577293600151_805472106492985344_n.jpg

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mixed Rain and Snow, 0 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 4:4 pm
89%     8.0 km/h     33.153 bar
Forecast
Нед Low: -2 °C High: 5 °C
Пон Low: -1 °C High: 1 °C
Вто Low: 0 °C High: 1 °C
Сре Low: -3 °C High: 3 °C
Чет Low: -5 °C High: 3 °C
Пет Low: -2 °C High: 4 °C
Саб Low: -1 °C High: 6 °C
Нед Low: -2 °C High: 6 °C
Пон Low: -2 °C High: 8 °C
Вто Low: -1 °C High: 10 °C