фото „24 Ракомет“

 

По неколку порази и нерешениот  исход од средбата во Ѓорче Петров, ГРК Тиквеш во Јасмин забележа минимална но важна победа против Вардар од Неготино 29-28

Салата „Јасмин„,во неделата навечер беше полна ,повеќе од нормално кога главно е полупразно, на средбата од Прва лига која  кавадаречките ракометари на - ГРК Тиквеп 2014 ја играа против неготински Вардар.Минимално но повеќе од потребно беше да се совлада тимот од Неготино.Победата против Вардар дојде во вистински момент.Повеќе како повраток на самодовербата која беше разнишана по серијата порази.

Сосема заслужено,велат познавачите на ракометот кај нас , победата на Тиквеш е чиста.Борбена игра на целиот тим, која мора да продолжи со ваквите игри ако сака да  го избегне последното 8 место, на кое сега се наоѓа, до крајот на ова сезона. Следен противник на  ГРК Тиквеш ке му биде Младост  09  со кого е закажана средба на 28 април.

00443211.jpg

 

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА