Ракомет: Победа на ГРК “Тиквеш„ против Спартак

Останато
Типографија

Кавадаречките ракометари го совладаат Спартак  29-28


Претставниците на ГРК Тиквеш кои се натпреваруваат во Прватата ракометна лига во неделата попладне имаа успешен настап во 17-то коло. Ја победија екипата на Спартак  од Скопје

Еве како изгледа првенствената табела по ова коло:


1    Младост                     18    15    2    1       531    433    98      47
2    Вардар 2                     17    14    2    1      533    420    113   44
3    Риниа М                      17    12    1    4      512    442    70     37
4    Преспа 2010               17    11    1    5      503    472    31     34
5    Струга                        17      8     1    8     456     480    24     25
6    Куманово                   17    7    1    9         487    480      7     22
     Македонија ЃП             17    7    1    9         500    512    -12   22
8    ГРК Тиквеш                17    5    1    11       447    473    -26    16
9    Спартак                      17    4    3    10      428    461    -33     15
10    Партизан                  18    3    0    15      409    566    -            9

DITO

Следни настани

MM-Biro
ЗШУЦ Ѓорче Петров
RTK

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 4 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 4:36 pm
60%     35.4 km/h     32.916 bar
Forecast
Пон Low: -2 °C High: 5 °C
Вто Low: -4 °C High: 5 °C
Сре Low: -3 °C High: 3 °C
Чет Low: -4 °C High: 4 °C
Пет Low: -4 °C High: 6 °C
Саб Low: -2 °C High: 7 °C
Нед Low: 0 °C High: 8 °C
Пон Low: 1 °C High: 8 °C
Вто Low: -1 °C High: 8 °C
Сре Low: 0 °C High: 10 °C