Во Росоман повторно ке се игра улична кошарка.

Росоман
Типографија

STREET BALL ROS- na 17,18 i 19  август

По 7ми пат здружението РОС 247 од Росоман го организира еден од подобрите турнири во улична кошарка кај нас-Street Ball ROS. Оваа година турнирот ќе се одигра на 17,18 и 19 ти Август. Во делот на кошарката се очекува да учествуваат бројни екипи од повеќе градови од Македонија. Додека во музичкиот дел DJ Brko ке ја забавува публиката а за финалниот ден ангажиран е DJ GOCE SAF.

Се надеваме на уште една успешна година со многу изненадувања за публиката и играчите.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Partly Cloudy (day), 22 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:44 am   |   Sunset: 5:50 pm
37%     11.3 km/h     33.288 bar
Forecast
ПонLow: 11 °CHigh: 24 °C
ВтоLow: 8 °CHigh: 24 °C
СреLow: 8 °CHigh: 25 °C
ЧетLow: 10 °CHigh: 25 °C
ПетLow: 9 °CHigh: 24 °C
СабLow: 11 °CHigh: 25 °C
НедLow: 12 °CHigh: 22 °C
ПонLow: 7 °CHigh: 18 °C
ВтоLow: 8 °CHigh: 18 °C
СреLow: 7 °CHigh: 17 °C