Мартин Данев на „Белград ММА опен 2017“ oсвои сребрен медал.

Спорт
Типографија

Втора сребро за Данев од „Белград ММА Опен“

Откако на неколку пати ја потврди својата доминација во ММА на државно ниво, кавадарчанецот Мартин Данев викендов имаше уште еден фантастичен настап на силниот „Белград ММА опен 2017“ кој го заокружи со сребрен медал.

По исцрпувачка борба во финалниот натпревар во категоријата до 66 килограми со Стефан Дабижијевиќ, судиската одлука го промовираше Дабижијевиќ во победник во натпреварот.

Ова е втора сребро за Данев од „Белград ММА Опен“ откако со истото одличје се врати и во 2014та година.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 13 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 5:40 pm
68%     4.8 km/h     33.254 bar
Forecast
ПонLow: 10 °CHigh: 17 °C
ВтоLow: 10 °CHigh: 18 °C
СреLow: 7 °CHigh: 20 °C
ЧетLow: 6 °CHigh: 14 °C
ПетLow: 2 °CHigh: 20 °C
СабLow: 4 °CHigh: 23 °C
НедLow: 7 °CHigh: 22 °C
ПонLow: 9 °CHigh: 20 °C
ВтоLow: 9 °CHigh: 21 °C
СреLow: 8 °CHigh: 21 °C