ТОДОР ЗЛАТЕВ МЕЃУ НАЈДОБРИТЕ

Спорт
Типографија

ЗЛАТЕВ,КОШАРКАРСКА НАДЕЖ  НА КАВАДАРАЦИ .ТОЈ ТРГНА ПО СТАПКИТЕ НА ТАТКО МУ НИКОЛА

 

          Тринаесет годишниот Тодор Златев кој е една од најголемите надежи на кавадаречката кошарка ќе биде дел од проектот „Заедно до М16“ кој е во организација на Македонската кошаркарска федерација во соработка со Кошаркарските федерации на Романија, Турција, Бугарија и Косово.

          Златев е единствениот кавадарчанец кој се најде на листата од 30 кошаркари кои во периодот од 28 Август до 02 Септември ќе бидат дел од Меѓународниот кошаркарски камп во Костанца.

          Златев кој за свои 13 години има импозантна височина од 190 сантиметри е син на поранешниот кавадаречки кошаркарски ас Никола Златев, кој своевремено настапуваше за екипите на Тиквеш и Орка Спорт.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Cloudy, 13 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 5:40 pm
68%     4.8 km/h     33.254 bar
Forecast
ПонLow: 10 °CHigh: 17 °C
ВтоLow: 10 °CHigh: 18 °C
СреLow: 7 °CHigh: 20 °C
ЧетLow: 6 °CHigh: 14 °C
ПетLow: 2 °CHigh: 20 °C
СабLow: 4 °CHigh: 23 °C
НедLow: 7 °CHigh: 22 °C
ПонLow: 9 °CHigh: 20 °C
ВтоLow: 9 °CHigh: 21 °C
СреLow: 8 °CHigh: 21 °C