Со тешки телесни повреди се здобило едно лице

„На 25.06.2018 година во 22.15 часот на улица „Шишка“ во Кавадарци мотоцикл „Хонда ЦБР900“, управуван од С.Л. (22) од с.Марена, кавадаречко, удрил во пешакот Е.К. (18) од Кавадарци, а потоа и во патничко возило „Голф“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Д.Д. (31) од Кавадарци. Притоа, со тешки телесни повреди се здобила Е.К., која по укажаната лекарска помош во Јавната здравствена установа Кавадарци била префрлена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Увид на местото извршила увидна екипа од Полициската станица Кавадарци.„-се вели во извадокот од Билтенот на МВР.