Нови книги / Утре-19 ноември-промoција на две детски книги на Тодорка Анадова

Кавадарци
Типографија

Во понеделник на 19 ноември 2018 од 19 часот во Галеријата при Домот на културата во Кавадарци - промоција на две детски книги од познатата кавадаречка поетеса за деца Тодорока Андова. Станува збор за книгите “Сонот на едно дете“ и “Разиграни букви“.

МеталАпостолов
MM-Biro
Gjorche Petrov

Временска прогноза

Kavadarci Macedonia Mixed Rain and Snow, 0 °C
Current Conditions
Sunrise: 6:52 am   |   Sunset: 4:4 pm
89%     8.0 km/h     33.153 bar
Forecast
Нед Low: -2 °C High: 5 °C
Пон Low: -1 °C High: 1 °C
Вто Low: 0 °C High: 1 °C
Сре Low: -3 °C High: 3 °C
Чет Low: -5 °C High: 3 °C
Пет Low: -2 °C High: 4 °C
Саб Low: -1 °C High: 6 °C
Нед Low: -2 °C High: 6 °C
Пон Low: -2 °C High: 8 °C
Вто Low: -1 °C High: 10 °C