„На 26.06.2020 во 05.45 часот било пријавено дека во Кавадарци, на ул.„Шишка“, се случила сообраќајна незгода помеѓу автобус „сетра“, со кавадаречки регистарски ознаки, управуван од С.К.(65) од Неготино и трактор „ИМТ 533“, со велешки регистарски ознаки, управуван од Т.Т.(80) од Кавадарци. По незгодата, возачот на тракторот бил пренесен во Општата болница Кавадарци за укажување на лекарска помош, каде му биле констатирани тешки телесни повреди. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Кавадарци.„-се наведува во денешниот билтен на МВР за ова соообраќајка на улицата„Шишка„