МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

По падот малолетичката која ја превезувал се здобила со тешки телесни повреди.

„На 12.09.2023 во 10.10 часот во ОВР Кавадарци било пријавено дека на бул.„Македонија“ во Кавадарци, малолетник од Кавадарци, управувајќи електричен тротинет, изгубил контрола и паднал на коловозот. Притоа, со тешки телесни повреди се здобила малолетна сопатничка на тротинетот, констатирани во Општа болница Кавадарци.

Увид извршила увидна екипа од ОВР Кавадарци, а за настанот бил известен јавен обвинител.„- се наведува во Билтен на МВР.