Ракометниот клуб Тиквеш Јуниори 2012  денеска(недела) во Скопје ке учествува на завршниот фајналфор турнир организиран од Ракометната Академија Металург.Нашиот клуб ке учествува со 2 екипи 2008 и помали и 2004 и помали кои завршија на првото место во своите групи без ниту еден пораз . Генерацијата 2004 во полуфиналето ке се сретне со екипата Торо Спорт од Виница, додека генерацијата 2008 во полуфиналето ке се сретне со екипата на Весна Акомулатори од Пробиштип.

 61797544_615234022318653_2139083615386992640_n.jpg

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА