Array
(
  [PHPRC] => /home/rtkadm/fcgi-bin/../etc/php7.2
  [PWD] => /home/rtkadm/fcgi-bin
  [PHP_FCGI_MAX_REQUESTS] => 99999
  [SHLVL] => 0
  [PATH] => /usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin
  [CONTENT_LENGTH] => 0
  [SCRIPT_NAME] => /preview.php
  [REQUEST_URI] => /preview.php?id=5395
  [QUERY_STRING] => id=5395
  [REQUEST_METHOD] => GET
  [SERVER_PROTOCOL] => HTTP/1.1
  [GATEWAY_INTERFACE] => CGI/1.1
  [REMOTE_PORT] => 51680
  [SCRIPT_FILENAME] => /home/rtkadm/public_html/preview.php
  [SERVER_ADMIN] => [no address given]
  [CONTEXT_DOCUMENT_ROOT] => /home/rtkadm/public_html
  [CONTEXT_PREFIX] => 
  [REQUEST_SCHEME] => http
  [DOCUMENT_ROOT] => /home/rtkadm/public_html
  [REMOTE_ADDR] => 3.235.137.159
  [SERVER_PORT] => 80
  [SERVER_ADDR] => 95.86.15.250
  [SERVER_NAME] => rtk.mk
  [SERVER_SOFTWARE] => Apache/2.4.29
  [SERVER_SIGNATURE] => 
  [HTTP_CONNECTION] => close
  [HTTP_HOST] => rtk.mk
  [HTTP_ACCEPT_ENCODING] => br,gzip
  [HTTP_ACCEPT_LANGUAGE] => en-US,en;q=0.5
  [HTTP_ACCEPT] => text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8
  [HTTP_USER_AGENT] => CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
  [SCRIPT_URI] => http://rtk.mk/preview.php
  [SCRIPT_URL] => /preview.php
  [FCGI_ROLE] => RESPONDER
  [PHP_SELF] => /preview.php
  [REQUEST_TIME_FLOAT] => 1601403335.0214
  [REQUEST_TIME] => 1601403335
)
МКК Еуро Никел полека го комплетира ростерот

Управата на „КК Еуро Никел„ продолжува да го оформува играчкиот ростер за следната сезона. Ангажиран е искусниот српски плејмејкер Александар Влаховиќ кој има 30 год. и како јуниор ја мина младинската школа на блеградски Партизан Потоа настапуваше во „Мега Визура“ и „Слога“ од Краљево. Следуваше трансфер во Унгарија а последните три сезони Влаховиќ настапуваше во „Стеауа“ Букурешт, „Интер„ од Братислава и словенечкиот „Сентур“. Претходно клубот го договори поранешниот центарски тандем на „Блокотехна„ - Мијатовиќ и Казарновски а ангажиран е и поранешниот младински репрезентативец Ранко Мамузиќ кој доаѓа од вториот тим на „МЗТ“. Ангажиран е уште еден еден поранешен младински репрезентативец Благој Димитриев кој е дете на „Феникс“ настапуваше за Охрида минатата сезона беше во Струмица.Од клучните домашни кошаркари клубот ги продолжи договорите со Јане Петровски, Дарко Соколови Никола Караколев и неколку млади кавадаречки кошаркари кои и минатата сезона беа дел од првиот тим.

М.В.