Array
(
  [PHPRC] => /home/rtkadm/fcgi-bin/../etc/php7.2
  [PWD] => /home/rtkadm/fcgi-bin
  [PHP_FCGI_MAX_REQUESTS] => 99999
  [SHLVL] => 0
  [PATH] => /usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/snap/bin
  [CONTENT_LENGTH] => 0
  [SCRIPT_NAME] => /preview.php
  [REQUEST_URI] => /preview.php?id=8205
  [QUERY_STRING] => id=8205
  [REQUEST_METHOD] => GET
  [SERVER_PROTOCOL] => HTTP/1.1
  [GATEWAY_INTERFACE] => CGI/1.1
  [REMOTE_PORT] => 33040
  [SCRIPT_FILENAME] => /home/rtkadm/public_html/preview.php
  [SERVER_ADMIN] => [no address given]
  [CONTEXT_DOCUMENT_ROOT] => /home/rtkadm/public_html
  [CONTEXT_PREFIX] => 
  [REQUEST_SCHEME] => http
  [DOCUMENT_ROOT] => /home/rtkadm/public_html
  [REMOTE_ADDR] => 3.233.242.67
  [SERVER_PORT] => 80
  [SERVER_ADDR] => 95.86.15.250
  [SERVER_NAME] => rtk.mk
  [SERVER_SOFTWARE] => Apache/2.4.29
  [SERVER_SIGNATURE] => 
  [HTTP_CONNECTION] => close
  [HTTP_HOST] => rtk.mk
  [HTTP_ACCEPT_ENCODING] => br,gzip
  [HTTP_ACCEPT_LANGUAGE] => en-US,en;q=0.5
  [HTTP_ACCEPT] => text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8
  [HTTP_USER_AGENT] => CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
  [SCRIPT_URI] => http://rtk.mk/preview.php
  [SCRIPT_URL] => /preview.php
  [FCGI_ROLE] => RESPONDER
  [PHP_SELF] => /preview.php
  [REQUEST_TIME_FLOAT] => 1713953759.527
  [REQUEST_TIME] => 1713953759
)
МАРИЈА ОД КАВАДАРЦИ ГО ОСВОЈУВА ТИК ТОК, ЗА ШЕСТ МЕСЕЦИ НАД 200 ИЛЈАДИ СЛЕДАЧИ


МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Марија САкалиева е харизматична и убава млада девојка од Кавадарци. Се чини таа е најдобрата македонска инфлуенсерка на интернет апликацијата Тик Ток. Таа и понатаму снима забавни видеа, со позитивна содржина и за само шест месеци, дојде гдо податокот дека нејзе ја следат над 200 илјади следбеници. Велат дека покрај убавина прироидата и дала и памет. Студира менаџмент на Економскиот факултет во Марибор, Словенија. Видеата ги снима таму, но преку интернетот редовно се вртат низ светот. Најголемите обожаватели на Марија се од Балканот, а некои од видеата ги погледнале и неколку милиони љубители на добрите и успешни тик токери. https://vm.tiktok.com/ZM6ELF3bA/ Посакуваме Марија Сакалиева од Кавадарци да постигне уште поголеми успеси во иднина и да биде и понатаму светла точка во интернет светот.

428447408_916505293817776_4291328523084256919_n

428241387_916505357151103_8210021975794702108_n 426467774_916505317151107_2625254699304032485_n