фото /архива

Во денешниот билтен се наведува :„На 08.09.2020 во17,15 часот било пријавено дека на патот Прилеп-Битола се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл “хонда” со кавадаречки регистарски ознаки, управуван од С.К.(24) од с.Манастирец-Росоман и патничко возило марка ”хонда“со битолски регистерски ознаки, управувано од П.Ј.(37) од Битола. Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Општата болницаПрилеп.Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.„-се наведува во Билтенот на МВР.