МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Запленети околу 200 килограми марихуана, приведени две лица"На 20.03.2021 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога, Специјалната антитерористичка единица - Тигар и Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал пресекоа меѓународен канал за транспорт на марихуана од Република Албанија во Република Северна Македонија во количина од околу 200 килограми и приведоа две лица, соопшти денеска портпаролот на МВР Тони АнгеловскиМинистерството за внатрешни работи продолжува со интензивните мерки и активности за сузбивање на нелегалната трговија со дрога" се наведува во соопштението.