МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

ДА СЕ НАДЕВАМЕ ДЕКА КОШАРКАТА КЕ ПРОДОЛЖИ ДА СЕ ИГРА И ДЕКА КЕ ИМА ШТО ПОМАЛКУ ОДЛОЖЕНИ СРЕДБИ

8 коло од кошаркарското првенство на Македонија донесе три средби и едно изненадување. „ФМП“ ја доби скопската пресметка со „Вардар“ нагости со 79:82. „Пелистер“ очекувано на домашен терен го совлада „Куманово“ но изненадувачки е резултатот 113:75. Изненадувањето го направи „ЕуроНикел“ кој му одржа лекција на фаворизираниот „МЗТ“ и тоа на нивен терен славејки со 75:87. Меѓутоа пандемијата си го прави своето. Се одлагаат натпревари тренерите не можат да го воиграат ростерот бидејки секогаш фали по некој а на оние кои биле позитивни им треба време да се вратат во форма.

м.в.